Prijavi se

Korisničko ime

Lozinka

Još nisi član?
Klikni ovdje za registraciju.

Zaboravljena lozinka?
Zatraži novu ovdje.

OBAVEŠTENJE: Usled trenutnih problema sa spam registracijama.
Molim sve buduće članove da nakon registracije , pošalju email na bubush024@gmail.com i upišu samo USERNAME sa kojim su se registrovali, kako bih znao da je validan i odobrio isti.
Hvala na razumevanju.

Pogledaj temu

Print Thread
Kancelar
eQuilibrium
Da pretstavim moj novi projekat. Pomalo netipičan, ali nadam se da će zamisao da urodi plodom.

Dakle, reč je o akvarijumu u kojem će se pretežno nalaziti mužjaci mbuna do nekih 10 cm veličine.
Pošto je reč o akvarijumu koji se nalazi u kancelariji, moralo je da se vodi računao prostoru kao i o estetkom izgledu istog. Dakle, nakon višemesečnih razmišljanja došlo se na dimenziju 200x45x17 cm . Staklo je debljine 10mm.

Dakle, napominjem još jednom, unutra će da budu pretežno mužjaci mbuna koji rastu do 10 cm, po jedan od vrste. Neka zamisao je da se pored Mpangi (koji su trenutno unutra) unutra nađe još i : Demasoni, Maigano, P.Polit, Afra (razmišljam koja) i možda date još neku ideju.
Idejno je trebalo da se nađe još i iz Tanganyka 3 muzjaka tropheusa, ali ... izgleda da do toga neće doći. Kao i jedan brichardi.

Naravno tu su i moji omiljeni ancitrusi, koji se ne uklapaju, ali kao što rekoh, nije biotopski akvarijum, nego ukrasni kancelarijski.

Od bilja su tu proverene vrste: C.Undulata, C.Wendety, C.Parva. Kao i par vrsta anubiasa (koji su problematični dok teraju mlade listove, posto ih često mbune jedu), pa ako opstanu ok, ako ne ...

Moram i da napomenem, da akvarijum još nije kompletan, dakle, nije zatvoren nedostaje mu trenutno kompletna prednja maska, takod as e ove cevi i rubovi akvarijuma kao i gornji deo (osvetljenje) neće videti.[img][/img]

E sad malo da ga pretstavim u slikama

www.dodaj.rs/t/e/FC/3dBocxJj/wp20150417141841pro2.jpg

www.dodaj.rs/t/1F/75/2QC00KFL/wp20150417190216pro2.jpg

www.dodaj.rs/t/3L/6N/3WVcZwEO/wp20150422195045pro.jpg

www.dodaj.rs/t/3A/38/1ze712Ml/wp20150417141928pro2.jpg

www.dodaj.rs/t/3O/A5/4NWwzRLo/wp20150414194845pro1.jpg

Kasnije će biti još slika.

nightrider
Lepo ce to da izgleda.
Malo je uzi akvarijum ali mislim da ce se ribe vec navici. Tanganjiku ne bih mesao, a Ancistrusi su pozeljni zbog algi i sastavni su deo skoro svakog ciklidaskog akvarijuma.
Postavi celokupnu dekoraciju biljaka i svega sto zelis da stavis u akvarijum pre ubacivanja riba (ostalih), lakse ce se adaptirati i vece su sanse za biljke. Ribe ubacuj kao malce i onda su najvece sanse dasve funkcionise dobro.
Sto se Afri tice meni su one najlepse...Chewere, Jalo, Cobue...pa biraj.
Slike nazalost nece da se otvore u ovom formatu.

eQuilibrium
Za otvaranje slika desni klik na sliku pa "otvori vezu u novoj kartici" i eto slike u velikom formatu Smile

nightrider
Prosirio si mi vidike Smile
Odlicno ovo izgleda!
Kazi mi samo da li si u fazonu da to skockas i samo hranis ribe uz sto manje odrzavanje ili ce ti cesto biti "ruke u vodi"?

eQuilibrium
Skockam i samo hanim ribe i jednom na dve nedelje izmenim deo vode. Dosta sam bio u biljnoj akvaristici.
Bilje je u saksijama (dakle onemogućeno je dalje širenje) sem C.Parve. Filtracija i bioloska i hemijska. Dva manja filtera namerno zbog strujanja vode koja se sudara tacno na mestu gde sam i predvideo (šta ti je matematika).
Sve u svemu, još nekih skoro mesec dana dok se sve skocka.

nightrider
Tebi je bas dosadilo bilje kad si resio da predjes na malawi Smile
Lepo izgleda sto si poplocao dno, ali malavci prave dosta djubreta i treba sifonirati dno, bojim se zadrzavanja otpada pod tim plocastim kamenjem.
Bilje bi trebao da grupises u vece zbunove da bi opstalo (Usteriana ima najvece sanse).
Bice ovo jako zanimljivo, pogotovo sto su se svi zadrzali samo na zeljama za "All male" akvarijumima, retko ko je to realizovao...ili bar niko koga znam. To je bio i moj plan nikad ostvaren. Cekamo nastavak Cool

eQuilibrium
Samo da obavestim da je u akvarijumu zaplivalo pored dva mpanga muzjaka još i 5 novih muzjaka Smile (po jedan od svake vrste)

Pseudotropheus cyaneorhabdos (Maingano)
Cynotilapia afra (Cobue)
Cynotilapia sp. "Hara" Gallireya Reef
Pseudotropheus polit
Pseudotropheus demasoni

eQuilibrium
Dodati još bi se dobilo na boji:

Labidochromis Caeruleus
Labidochromis Hongi Sweden

a sad malo video da se vidi kako to sve izgleda u pocetnoj fazi.
YouTube Video

nightrider
Super, ima tu mesta zajos dosta riba, najbolje da opet ubacujes po 5 komada, jer ako ubacis jednu dve, mogu da stradaju.
Mozda je bilo sigurnije ubaciti malce pa posle izdvajati da ostanu samo muzjaci ali moze i ovo ispasti dobro. Samo napravi guzvu i bice super. sada kada muzjaci zauzmu teritorije bice sve teze ubacivanje novih ali prati situaciju i mozes da uspes u poduhvatu Wink
ispravio/la nightrider dana 23/05/2015 09:10

eQuilibrium
Ajde malo slika da dodam Smile
pogled s jedne na drugu stranu Smile
www.dodaj.rs/t/1P/1M/ZnS52yA/wp20150528172343pro1.jpg
www.dodaj.rs/t/1q/iO/RQTVugg/wp20150528172105pro1.jpg
www.dodaj.rs/t/3i/OG/4MyNvjGK/wp20150528172310pro2.jpg
ispravio/la eQuilibrium dana 28/05/2015 17:59

nightrider
ne otvaraju se, probaj ovako da postavis slike
nightrider dodata slika:

[88.13kB]
ispravio/la nightrider dana 31/05/2015 06:47

eQuilibrium
Sinoc sam doziveo jedno jako neprihjatno iznenađenje, nešto što nisam očekivai od kolega akvarista. Zato moram da upozorim ljude da obrate paznju ukoliko uzimaju ribu (posistemu da bude poslata) od Petshop Skalar Pesic iz Kraljeva.
Šta mi se desilo ukratko. Dogovorili smo se da mi posalje neke ribe (naravno unapred da platim) sve je bilo dogovoreno i juce mi javi da je moje ribe prodao drugome i da ja čekam mesec dana. S tim da me par dana zavlacio i jedva odgovarao na moja pitanja. Mislim da to nije ni malo korektno s njegove strane.
Morao sam da skrenem paznju na ovakav događaj.

Usput javite mi ukoliko neko ima za prodaju mlade muzjake na velicini od 5-6 cm:
- Pundamilia nyererei
- Pseudotropheus elongatus Chewere
- Pseudotropheus flavus
- Melanochromis Maingano

eQuilibrium
Danas dodata nova ekipa:
- Melanochromis Maingano
- Pseudotropheus elongatus Chewere
- Statotilapia aeneocolor "Yellow belly albert" (2 komada)
ispravio/la eQuilibrium dana 10/06/2015 14:58

Skoci na forum:
Vreme učitavanja: 0.08 sekundi
10,071,979 Jedinstvene posete