Prijavi se

Korisničko ime

Lozinka

Još nisi član?
Klikni ovdje za registraciju.

Zaboravljena lozinka?
Zatraži novu ovdje.

OBAVEŠTENJE: Usled trenutnih problema sa spam registracijama.
Molim sve buduće članove da nakon registracije , pošalju email na bubush024@gmail.com i upišu samo USERNAME sa kojim su se registrovali, kako bih znao da je validan i odobrio isti.
Hvala na razumevanju.

Pogledaj temu

Print Thread
''green terror'' razlika u polovima
boki 013
Imam dva gold saum-a (lazni green terror), uzeo sam ih kad su imali 7 i 9cm i kod mene su skoro dve godine sada imaju 21 i 25cm, ja sam ih kupio kao muzijaka i zenku ali do sada nisu bacali ikru a ni ja se nisam nesto trudio da ih izmrestim.Prvo su bili u akvarijumu od 250l ali posto su ga prerasli i muzijak je postao dosta agresivan a zenka zbog svoje velicine nije mogla da se sakrije, po nekad sam morao i da ih pregradjujem, napravio sam im novi od 500l i ubacio im par ''persei-a''. Kada napisem agresivnost mislim na to da muzijak krene prema zenki da bi se udvarao a ova ne zainteresovana pocne da bezi i onda nastane kratka jurnjava, po nekad je izgledalo kao u crtacu ''pe pele tvor''. Tako je bilo u manjem akvarijumu, ali od kako su premesteni u veci sa novim drustvom agresivnost se svela na minimum i polako prestaje jer je zenka postala zainteresovana i pocelo je medjusobno udvaranje, to traje vec dvadesetak dana ali mresta jos nema. Voda ide direkt sa cesme u akvarijum i do sad sam mislio da je to glavni razlog zasto nema mresta.
Jedno vece gledam kako se udvaraju i primetim da se kod zenke pojavljuje grba na celu, pogledam stare slike muzijaka i vidim da je i on imao takvu grbu pre godinu dana.
Posto sam imao slicnu situaciju sa kribenzisima sada sumnjam da imam dva muzijaka,kod kribova jedan je bio dominantniji krupniji bolje napredovao lepse obojen a da ovaj drugi nije mogao normalno da se razvija jer je bio ''zlostavljan'' ali se vremenom sustigli sa izgledom, mozda je isad ista situacija ili je problem u tvrdoci vode i temperaturi.
Kakvo je vase misljenje?
ovo je slika riba pre godinu dana
i57.tinypic.com/33voqyu.jpg
slika muzijaka pre godinu dana
i61.tinypic.com/15gs8xe.jpg
zenka sada
i62.tinypic.com/x23odg.jpg
i57.tinypic.com/2z8p6iq.jpg
i muzijak sada
i62.tinypic.com/2hq3qm8.jpg
imam i snimak udvaranja okacicu ovih dana

miloss
Bojane,

Ovo su po zasebnim slikama definitivno muzjaci oba,iako se na prvoj cini kao da su par.Ja nisam cuo da neko ima zenku preko 15cm,drugo zapazanje su i gornje i donje peraje imaju previse izdužen "špic",što je karakteristika mužjaka.
ispravio/la miloss dana 19/10/2014 14:46

boki 013
sa velikim zakasnjenjem, zbog tehnickih problema
YouTube Video

i posto smo utvrdili da su u akvarijumu dva muzijaka jednog smo menjali za zenku, hvala milosu
YouTube Video

nightrider
Bas lepo...deluje da ce biti dobar par Smile

aca1982
jos se vidi da je uplasena nije joj lako nova porodica krupni momci !! Smile

aca1982
ima li sta od tih malaca terora???

boki 013
nisu se uparili, zenka je bila mnogo agresivna i jos su pearsei imali mrest pa je muzijak bio bas ugrozen ali posto mi je omiljena riba ostao je u akvarijumu dok sam ove tri zamenio, sada imam tri mlada para terora i za sad se jedan izmrestio

Skoci na forum:
Vreme učitavanja: 0.23 sekundi
10,445,007 Jedinstvene posete