Prijavi se

Korisničko ime

Lozinka

Još nisi član?
Klikni ovdje za registraciju.

Zaboravljena lozinka?
Zatraži novu ovdje.

OBAVEŠTENJE: Usled trenutnih problema sa spam registracijama.
Molim sve buduće članove da nakon registracije , pošalju email na bubush024@gmail.com i upišu samo USERNAME sa kojim su se registrovali, kako bih znao da je validan i odobrio isti.
Hvala na razumevanju.

Pogledaj temu

Print Thread
Ubacivanje novih riba u akvarijum
nightrider
5 deo
zanimljivo je da poseban pik ima ne perlmuta koji se upravo nasao na pogresnm mestu u pogresno vreme
nastupa pokazaivanje dominacije i potcinjenosti koje podseca na udvaranje, a u stvari je je jako kritican momenat za slabiju ribu
YouTube Video

ispravio/la nightrider dana 29/12/2011 01:11

nightrider
6 deo
pola akvarijuma je sredio, sada tu mora da ga ceka i zenka,
trenutno na drugoj polovini akvarijuma ima malo sekundarnih tuca tj koskanja jer su se svi zgurali jedni preko drugih

botie sve to ne zanima Smile
YouTube Video

ispravio/la nightrider dana 29/12/2011 01:12

nightrider
7 deo
i na kraju zauzete sve teritorije, pod kamenjem nema vise nikoga, sve je rasterao i ponosno "stoji" na sredini akvarijuma Smile
YouTube Video

ispravio/la nightrider dana 23/07/2011 14:25

nightrider
ono sto je najbitnije u celoj prici je da ni jedna riba nije ubijena ili osakacena, a da ce se sve vratiti u normalu, tj da je najveca agresija ispoljena sada, a vec danas su se ribe spustile i plivaju,
ne tako bezbrizno kao pre, ali plivaju Smile

DejaNS
Vrlo zanimljva video-priča...Nekako me podseti na Politikin zabavnik i rubriku Život piše drame!
A gde je ovaj momak bio tri nedelje kad ti sad opet uspostavlja red?Wink
Riba što pliva u dva pravca

nightrider
nazalost u spoljnom staklenom filteru,
sklonim ga obicno na nedelju dana da se ostale ribe izmreste pa ga vratim, sada je bio malo duze
trebao bi da ga izbacim, ali imam ga od formiranja pa sam vezan za njega i ako mi remeti koncepciju...videcu jos

DejaNS
Nemoj ga izbacivati ako ne ubija!

Nego, da li su svi Labeotropheus trewavasae tako agresivni, pošto sam ja nedavno nabavio sedam komada marmalade cat pa da znam čemu da se nadam?
Riba što pliva u dva pravca

nightrider
negde su ih svrstavali u srednje agresivne,
a u vecini u jako agresivne vrste

jesu jako agresivni moje je misljenje (nista srednje),
i ja imam jedno jato marmelada cat kojima je prva godina i vidim da se zesce sibaju, verovatno zavisi i od ukupne ekipe u akvarijumu, moj chilumba je preuzeo dominaciju tek posle dve godine

znam licno par primera gde su stradale zenke od strane muzjaka,
takodje imao sam jos jednog muzjaka njegovog brata kojega je toliko maltretirao da sam ga izvadio,
mada da je ostao mozda bi amortizovao njegovu agresiju ka drugima, ali pitanje da li bi ostao ziv
ispravio/la nightrider dana 23/07/2011 18:17

Petar
Nightrider, odlican i veoma poucan tekst.
Jako mi se dopada sto si ubacio i snimke koji potkrepljuju tvoja uputstva, sto je meni licno itekako pomoglo da sagledam sve aspekte onoga sto pricas.

Puno hvala za ove smernice koje si podelio sa nama.
www.videoreklame.rs/images/videoreklame.gif

nightrider
Hvala Petre. Mnoge stvari koje sam pomenuo su pimenjive za svakoga tj vecinu slucajeva, naravno svaki akvarijum kao posebna prica ima svoje specificnosti u skladu sa uredjenjem, brojem jedinki, vrstama i odnosom m i z i ne moze se bas svako iskustvo u akvaristici "prepisati".

Ono sto jeste univerzalno je to da ako posvetimo ribama paznju, ljubav i vreme, gubici ce biti minimalni ili nikakvi, a cak nam ostaje prostor da se i poigramo sa njihovim temperamentom pa tako umesto stradanja bude samo pozitivne dinamike u akvarijumu Wink
ispravio/la nightrider dana 29/12/2011 21:49

aca1982
nightrider hvala na textu za nas pocetnike super

nightrider
Dominantni muzjak Chilumba sa gornjih snimaka je odoleo svim mojim pokusajima da ga "smirim" te je nasao novi dom.
Nije ubio ni jednu ribu niti opasnije povredio ali je postao predominantan za moj ukus.

U medjuvremenu kao sto sam pomenuo u drugoj temi,
muzjak Kingsizei je zauzeo teritoriju i poceo opasno da je "brani" tako sto mi je sve ribe potisnuo u drugu polovinu akvarijuma.

Opet sam umesao prste, izvadio ga iz akvarijuma i stavio u filter da se "ladi" desetak dana,. Na njegovo mesto je dosao muzjak mpange tj vratio se na davno izgubljenu teritoriju, poceo je ponovo da se mresti, a ni u tim okolnostima nije bio ni priblizno agresivan kao kingsizei (koji je poznat kao VELIKI teritorijalac)

Kada sam vratio Kinga u akvarijum, naravno napao je muzjaka mpange ali kako je uvek lakse braniti teritoriju nego osvajati je, dobio je lepe batine i povukao se gore u lisce. Muzjak mpange ga je posle terorisao danima, ali umereno, sto "izazivac" obicno moze i da ocekuje, ali situacija se posle par dana smirila, mpanga na svome, king miran kao bubica, u gornjim delovima akvarijuma sa slabijim jedinkama

Dakle kao da vise nije ona ista riba.

Ako imate problema sa preteranom agresijom pojedinca u akvarijumu, KAO KRAJNJU MERU mozete pokusati sa ovakvim rokadama, ako ni to ne uspe, ili izbacite pojedinca ili se pomiriite sa situacijom.
Napominjem opet kao krajnju meru jer je ovaj scenario mogao da se zavrsi sa mrtvim kingom(mpangom) u najgorem slucaju.

Ova taktika je pogotovo bitna ako imate "ubicu" u akvarijumu i kada vam je set up takav, da jednostavno ne mozete napraviti mnogo rokada kamenja i teritorija.

Zao mi je sto ovaj put nisam snimio ovaj dogadjaj ali snimicu bar trenutno stanje
ispravio/la nightrider dana 08/02/2012 05:10

shj
Super resenje Night,reci mi samo kako hvatas ribe medju gomilom kamenja i bilja?

nightrider
imam uglavnom dve verzije

prva je kada odredjenu ribu resim da uhvatim i sve dok to ne uspem ne odustajem, ako imam srece ne pomeram kamenje,
ako ne uspem tako onda kamenje premestim na jednu stranu i lovim, ponekad moram i sve da vadim

druga cesca verzija je
kod lova nosecih zenki, posto uvek nosi njih nekoliko, onda lovim pa koju navatam, cim ih je nekoliko svaki dan pukusam ali kratko, bez mrdanja kamenja, na prepad

zato uglavnom vadim zenke pre termina i odvajam, ranije ako ne uspem, a blizi se kraj trece nedelje zainatim se dok je ne uhvatm, sada vise ne, odustanem od hvatanja i cekam sledece izvlacenje

biljke mi ne smetaju, cak i olaksavaju jer ribe koje se kriju u krosnji kripte najlakse uhvatim, nekadacak i rukom bez mrezice
ispravio/la nightrider dana 08/02/2012 14:40

nightrider
evo Sale ovde mozes videti kako izgleda fajt u blazoj varijanti Wink

sale90
gledao sam snimke malo po netu i moje ribice su male mace za ono sto sam video. posto sam pocetnik malo sam se uplasio jer su se dosta cackale,medjutim kada sam napravio 2 jata kao sto si mi rekao za dan dva sve se smirilo. zahvaljujem se na savetu Grin .izgleda da je svaka nasla svoje mesto. samo jos da naucim da prepoznam koje ribice su muzjaci a koje zenke i bice super Smile

nightrider
zahvaljujuci clanu "ne znam" ja znam da ponovo imam vrstu koju mnogo volim - Labeotropheus Trewavasae Chilumba 1m+2z, nadam se da ce kad poraste biti malo mirnijeg temperamenta od njegovog prethodnika Smile

trenutno su u nemilosti gomile i ne snalaze se bas...
sada su kao mala deca koja misle kada sakriju svoju glavu i ne vide nista da ih i drugi tada ne vide
ali dobro imaju vremena da nauce (jos dan-dvaFrown)
ispravio/la nightrider dana 18/12/2012 00:41

nightrider
Juce ubacim hongije 1m i 2 z, uzeo od drugara...
Inace muzjak je bio najkrupniji u mresnom akvarijumu pa nije navikao da izbegava udarce,
trenutno izigrava kamen u cosku akvarijuma,
ne zna sta ga je snaslo Frown

Neverovatna je razlika u malcima koji su odrastali u predmaticnom akvarijumu, od ovih sto ulete direkt iz mresnog akvarijuma...jednostavno su prekaljeni i znaju da se snadju. Jos ako ima po koja maticna riba da im zavodi red dok odrastaju...idealno! Smile

Skoci na forum:
Vreme učitavanja: 0.13 sekundi
10,071,944 Jedinstvene posete