Prijavi se

Korisničko ime

Lozinka

Još nisi član?
Klikni ovdje za registraciju.

Zaboravljena lozinka?
Zatraži novu ovdje.

OBAVEŠTENJE: Usled trenutnih problema sa spam registracijama.
Molim sve buduće članove da nakon registracije , pošalju email na bubush024@gmail.com i upišu samo USERNAME sa kojim su se registrovali, kako bih znao da je validan i odobrio isti.
Hvala na razumevanju.

Pogledaj temu

Print Thread
Biljke u malawi akvarijumu
nightrider
pogled odozgo, nana koja se siri i raste pola u vodi pola nad vodom, dobitna kombinacija za njen rast ali naravno u gornjim delovima je manje upadljiva i za ribe i za oci
nightrider dodata slika:

[129.79kB]
ispravio/la nightrider dana 07/05/2012 18:09

nightrider
"brzina" rasta i sirenja nane se moze uporediti sa ranijom slikom iz jula 2011, nista nije dodavano, u pitanju je ista biljka, za nju mogu da kazem da joj treba godinu dana da se duplira
nightrider dodata slika:

[120.99kB]
ispravio/la nightrider dana 07/05/2012 18:31

nightrider
ovakvi primerci imaju sansu uz malawi mbune,
ne skracujte koren, ne secite dugacke listove bar prvih par meseci dok se biljka ne ucvrsti na svom mestu
nightrider dodata slika:

[116.25kB]

nightrider
ovaj primerak moze da se rasclani na 5-6 biljaka,
ali to ne treba raditi, sto veci busen, sto vise grupisanih stabljika i lisca kroz koje ciklidi ne mogu da dopru i ostecuju ih

ove stabljike su recimo debljine obicne olovke, dakle ozbiljno stablo je u pitanju Smile
nightrider dodata slika:

[127.44kB]
ispravio/la nightrider dana 07/05/2012 18:23

nightrider
svakih 6 meseci, bilje se udvostruci, pa ce ljubisin akvarijum biti negde bar deseti po redu koji je ozelenjen sa moje plantaze Smile
nightrider dodata slika:

[108.37kB]
ispravio/la nightrider dana 07/05/2012 18:27

abi
sve pohvale Night, i ja sam ljubitelj bilja i puno se trudim oko toga ali slabo uspevam sto se tice nane , svaki list koji izadje van vode se isusi za cudo a jos nesto drzim nanu sa malcima tanganike leleupi brichardi calvus itd ali nalazim neke rupice po listova kao da ih nesto gori cak i neki listovi do pola grickani kao da ih nesto jede ! ?

Alden
ma ti mozes napravit salatu od tih silnih trava a da pritom se to ni ne primjeti da nedostaje u ak,hehe,super care,svaka cast
Alden

nightrider
kada se formira list nad vodom ti ga potopi, podvuci nekako ispod drugih listova pod vodom ili ce se osusiti, tako je i kod mene sa nanom
a salata je otputovala za zrenjanin, bolje i kuriru da sam odmah rekao da je salata u kutiji umesto TRAVA Smile, posle sam u objasnio da je za akvarijum posto me je cudno gledao Grin

abi
Grin trava Grin Grin Grin

Alden
hahaha,dobro da je to otislo na odrediste,moglo je negdje usput da ispari,hehe,...
Alden

ljubee
Usterijana je stigla danas popodne i sve je u najboljem redu,2 jace sam stavio u Malawi a 2 manje i jednu vecu u Amazon po uputstvima Nightridera,sutra stavim slike Smile Hvala jos jednom Smile

nightrider
nema na cemu, sigurnije je da si sve grupisao u jedan akvarijum ali mislim da ce ovako opstati Smile

abi
jeli to Night deli poklone? Grin i koliko kostaju ti pokloni Grin Grin Grin

nightrider
nightrider je napisao/la:
Ako neko zeli da uspesno ozeleni svoj ciklidni akvarijum,
uskoro cu rasadjivati moju criptocorinu usterianu pa da ga imam u vidu. U pitanju su maticni primerci koji mogu opstati uz malawi mbune ako se malo potrudite kao sto sam i opisao u ovoj temi

Biljke poklanjam, a jedini uslov je preuzimanje u Beogradu Wink

a ljube se prvi javio Smile
ispravio/la nightrider dana 12/05/2012 00:38

afrika
Kada budes imao neki visak, a nemas kome da ga poklonis, probaj na terasi s emerznom varijantom. Koliko je meni poznato sve kripte su amfibijske biljke, tj. mogu da rastu i iznad vode. Kod usteriane nisam bas siguran kako bi se ponasala zbog te duge stabljike. Nista te ne kosta da probas, stavi u neku ćasu malo zemlje za cvece u komb. sa sitnim peskom i odrzavaj podlogu stalno vlaznom (ne da pliva u vodi). Listove prskaj svakodnevno, skloni s direktnog sunca i to je to. Eto nove potencijalne zanimacije Grin Ko zna, mozda se navuces i na travu Smile
ciklidi.net/potpisi/afrika.jpg

afrika
nightrider je napisao/la:
ovakvi primerci imaju sansu uz malawi mbune,
ne skracujte koren, ne secite dugacke listove bar prvih par meseci dok se biljka ne ucvrsti na svom mestu

I ovo nikako da prokomentarisem - usteriana koja odoleva gravitaciji! Shock The X-Files u Night-ovoj reziji Cool
afrika dodata slika:

[116.25kB]
ispravio/la afrika dana 12/05/2012 03:56
ciklidi.net/potpisi/afrika.jpg

ljubee
HahahahahahaSmile Specijalna edicija BY Nightrider Smile

nightrider
terasa mi je staklenik, samo da obezbedim grejanje i eto trave 12 meseci u godini Smile
eee koliko bi green sensationa otislo na vecerasnjem white sensationu Grin

nightrider
da malo osvezimo temu biljaka

nana na tacni Smile
nightrider dodata slika:

[126.5kB]

Skoci na forum:
Vreme učitavanja: 0.55 sekundi
10,445,019 Jedinstvene posete